Being the Wanderer

Travel the World

Putování Asií (5.díl) – Damavand aneb druhý kopec za 5 dní

Den 8. 28.6
Budíček o půl šesté není nic příjemného, balíme věci, fotíme vycházející slunce a připravujeme se na 1400m převýšení ve značné nadmořské výšce. Obratem zjišťujeme, že v 6 hodin vyrazí snad celý tábor, odhadem 50 lidí, a s davem se nám zrovna moc nechce. Chvíli čekáme a říkáme si že nám kdyžtak utečou, když ale vidíme jejich tempo je nám jasné, že je brzy dojdeme. 

První početnou skupinu míjíme již cca 100m nad chatou, druhou za dalsich 500m. Před námi tak zůstalo jen pár menších skupin, celkem tak 15 lidi, což už je něco jiného  Někteří to navíc berou pouze jako aklimatizaci a v půlce se otočí, jiní to neudýchají. My s tréninkem z Araratu věříme že budeme v pohodě, jen tempo si volí každý zvlášť.
Nahoru od chaty nám to vezme lehce přes 4 hodiny i s krátkým broděním sněhem a s pauzami v závětří před dost chladným větrem.

Před 11 hodinou však stojíme nahoře s 360 stupňovým výhledem. 
Vrcholové foto, podání ruky a k tomu svačina. Snad jen to pivo chybí… 

A zase dolů… 
Zatímco při cestě nahoru neměl člověk na fotky ani pomyšlení, při sestupu to vypadá jako by de nám snad dolů nechtělo a fotíme každou blbost.  Do tábora to bereme pak forem a trénujeme na dalši vysněné kopce. Takže ve 14 hodin už sedíme na slunci před stanem a čekáme na Pavla, který si zvolil volnější tempo. 

Nakonec přichází až kolem 17 hodiny a jen v rychlosti něco sníme a ještě šlapeme dolů do 3000m aby nás snad jeep hodil ještě k chatě, kde rádi přespime. Spokojeně seběhneme 1200m za 2 hodiny a chystáme první jeep. Tak, jak jsme však minule měli pozitivní zkušenost se slušnosti místních, nyní jsme si vybrali opačnou stranu mince. 

Řidič do kufru přibral ještě kámoše o kterém jsme prvních několik minut ani netušili a ten nám potichu a nenápadně nahlédl do batohu. Ztráty 50 euro a 50 dolarů, mohli jsme však dopadnout i hůř. Hádka zpětně by k ničemu nevedla a tak to tady holt chodí. Věříme, že ho
karma dožene. 

Na chatě tak dáváme vítězoslavné nealko pivo a zapíjíme žal k tomu. Nevadí, naše mise dvou 5000+ vrcholu je splněna s týdenní rezervou, takže zbude I čas zrelaxovat u moře a objevit něco z krás místní íránské kultury.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 Being the Wanderer

Theme by Anders Norén